Hör vi ljudet av små barfotafötter som tar sats i gröngräset?
Nåja, så snart snön är borta i alla fall 😉
Årets sommarläger kommer i sedvanlig ordning att genomföras veckorna 25 och 26, i Gymnastikhallen på Lugnet. Lägret riktar sig till våra gymnaster från 6 år (ej BA-grupper) och majoriteten av deltagarna går på låg- och mellanstadiet. Förtur ges till de gymnaster som vanligtvis inte har sina träningar i Lugnets Gymnastikhall, men vår förhoppning är att alla gymnaster som vill vara med på lägret får möjlighet till det!
En länk till anmälningsformuläret kommer att mailas till berörda medlemmar vecka 19, efter Vårvolten söndagen den 8 maj. Länken finns med i utskicket 𝘛𝘢𝘤𝘬 𝘧𝘰̈𝘳 𝘥𝘦𝘯𝘯𝘢 𝘨𝘺𝘮𝘯𝘢𝘴𝘵𝘪𝘬𝘵𝘦𝘳𝘮𝘪𝘯, som skickas ut från vårt kansli efter avslutad termin. Anmälningslänken kommer även att läggas upp på här på vår hemsida och även på Gymnos Facebook-sida.
En länk till intresseanmälan för den som vill vara ledare skickas ut till befintliga ledare i föreningen strax efter påskhelgen.